تبلیغات
سایت تخصصی کلیپ - The Marine

 

مطالب گذشته
نظرسنجی

مطالب وب چگونه است؟
 
لوگوی دوستان
آرشیو ماهیانه
خبرنامه
شما می توانید با وارد كردن ایمیل خود در این قسمت از به روز شدن این وب سایت با خبر شوید .

 
اضافهحذف
بهترین مکان برای تبلیغات شما
The Marine

دسته :فیلم اکشن ,

کارگردان: جان بونیتو. فیلمنامه: مایکل گالاگر، آلن بی. مک الروی. موسیقی: دان دیویس. مدیر فیلمبرداری: دیوید اگبای. تدوین: دالاس پیوت. طراح صحنه: هربرت پینتر. بازیگران: جان کنا[جان ترایتن]، رابرت پاتریک[رم]، کلی کارلسون[کیت ترایتن]، آنتونی ر پارکر[مورگان]، ابیگیل بیانکا[آنجلا]، جروم الرز[وان بروئن]، مانو بنت[بنت]، دیمن گیبسون[وسکرا]، درو پاول[جو]، فرانک کارلوپیو[فرانک]. ٩٠ و ٩٣ دقیقه. محصول ٢٠٠٦ آمریکا.
جان ترایتن، تفنگدار دریایی آمریکایی بعد از انجام ماموریتی موفق برای نجات سربازان آمریکایی اسیر در چنگ القاعده در عراق، به دلیل خودسری اخراج می شود. همسرش کیت از بازگشت وی به خانه خوشحال است، اما جان که به زندگی نظامی خو کرده، نمی تواند با شغل هایی چون حراست از ساختمان ها کنار بیاید. آن دو به پیشنهاد کیت عازم سفری تفریحی می شوند تا جان بتواند اندکی روحیه لازم به دست آورد. همزمان سرقتی بزرگ در شهر رخ می دهد و ١٢ میلیون دلار الماس از یک جواهرفروشی بزرگ به سرقت می رود. گروه سارقین که عازم محل ملاقات با خریدار الماس ها هستند، در میان راه برای بنزین گیری توقف می کنند. جان و کیت نیز در همین پمپ بنزین سرگرم سوخت گیری اتومبیل شان هستند، که از راه رسیدن گشت پلیس باعث درگیری میان سارقین و مامورین پلیس می شود. سارقین کیت را گروگان گرفته و پمپ بنزین را منفجر کرده و می گریزند. اما جان نجات یافته و با وجود مخالفت پلیس تصمیم می گیرد تا همسرش را قبل از این که دیر شود، خود نجات دهد...

چرا باید دید؟
اولین فیلم جان مونیتو که با هزینه ١٥ میلیون دلار ساخته شده، فیلمی کهنه و نخ نماست. سینماروی حرفه ای که در طول دو دهه گذشته سینمای آمریکا را دنبال کرده باشد، خود را با بازسازی فیلم های دهه هشتادی آمریکایی چون کماندو و راکی ٤ روبرو می بیند. فیلم هایی که اغازگر حضور قهرمانان عضلانی و عمل گرایی بود که در دوران جنگ سرد به مصاف اردوگاه کمونیسم می رفتند یا بعد از بازگشت از میدان نبرد، همان ترفندها را برای محافظت از اعضای خانواده خود در برابر دشمنان جامعه به کار می بستند. کماندو به سهم خود تاثیری فراوان بر موج فیلم های این چنینی گذاشت و بیشترین سهم را در حمایت از سیاست های کسانی چون رونالد ریگان داشت که عمل گرایی به موقع توام با خشونت را تنها راه چاره آمریکا در سیاست خارجی خود با دول دیگر می دانست. این موج باعث به شهرت رسیدن آرنولد شوارتزنگر، سیلوستر استالونه، دلف لانگرن، ژان کلود وندام و چاک نوریس شد. شوراتزنگر، وندام و لانگرن بخت آن را یافتند که در فیلم های آینده نگرانه جدی تر این موج مانند نابودگر و سرباز همه فن حریف ظاهر شوند. کمتر فیلمی از این موج توانست جایگاهی ارزشمند در تاریخ سینما بیابد، اما ستاره های تازه ای را معرفی کرد یا به شهرتی بیشتر رساند. تفنگدار دریایی نیز متعلق به همین دسته است که در دوره سیاست های عمل گرایانه بوش به مدد شعار مبارزه با تروریسم جهانی باید مدافع اقدام خشن و به موقع بوده و جان کنا را نیز به عنوان قهرمان جدید و عضلانی این گونه معرفی کند[ جان کنا همچون پیشنیان خود ورزشکار است و تفنگدار اولین حضور وی در مقابل دوربین به شمار می رود]. اما قصه کهنه و تکراری فیلم با وجود حضور یکی از بهترین بدمن های دهه نود[رابرت پاتریک T-١٠٠٠ در نابودگر ٢] عامل اصلی رم کردن تماشاگر است. تفنگدار دریایی در گیشه آمریکای شمالی معادل ١٨ میلیون دلار عایدات داشته، که رقم دندان گیری نیست. تفنگدار دریایی یکی از آن محصولاتی است که بر خلاف ظاهر بی آزارش می تواند از فیلم هایی چون ٣٠٠ خطرناک تر باشد. جوان آمریکایی عد از تماشای آن بیشتر تشویق به حضور در ارتش آمریکا می شود که قرار است نقش منجی دنیا را در قرن بیست و یکم بازی کند. فیلم هایی که کشتن را به مثابه تنها راه حل ارائه می کنند، راه حلی که می تواند غرور آفرین و لذت بخش هم باشد. پس مواظب باشید!
ژانر: اکشن، درام، مهیج.

برای دانلود به ادامه ی مطلب بروید

لینکهای دانلود
http://rapidshare.com/files/32914755/TM-AaRGeE.part1.rar 
http://rapidshare.com/files/32918638/TM-AaRGeE.part2.rar 
http://rapidshare.com/files/32922895/TM-AaRGeE.part3.rar 
http://rapidshare.com/files/32927086/TM-AaRGeE.part4.rar 
http://rapidshare.com/files/32931407/TM-AaRGeE.part5.rar 
http://rapidshare.com/files/32952146/TM-AaRGeE.part6.rar 
http://rapidshare.com/files/32957266/TM-AaRGeE.part7.rar 
http://rapidshare.com/files/32958583/TM-AaRGeE.part8.rar

رمز فایل: AaRGeE

لینك ثابت

نوشته :مجتبی ط ساعت :11:22 ب.ظ  تاریخ :جمعه 11 بهمن 1387 نظرات ()